• Jedině Tereza

    Romantická komedie jak má být.
  • Home
  • Filmy
  • Jedině Tereza

Jedině Tereza

Komedie / Romantický
Česko, 2021, 100 min.

Romantická komedie Jedině Tereza vypráví příběh vztahu dvou lidí, který se ocitl v tom nejkritičtějším bodě - těsně před rozpadem. Co udělá zamilovaný člověk, aby takový rozpadající se vztah zachránil? Úplně všechno. Navzdory tomu, že ho čekají četné nástrahy, omyly a fatální nedorozumění. Láska prostě bolí.

Tomáš s Terezou prožívali lásku jako z učebnice. Poznali se na střední, přeskočila mezi nimi jiskra a pak už to jen doutnalo a hořelo. Po vysoké spolu zůstali v Praze, meteorolog Tomáš získal skvělou práci televizního moderátora počasí, a Tereza se (zatím neúspěšně) snaží rozjet prodej a výrobu ručně šitých bot. Kdy se to zadrhlo? Na Štědrý den, když Tereza přistihla polosvlečeného Tomáše v domněle choulostivé situaci s populární televizní moderátorkou. Prekérní chvilku by sice Tomáš mohl celkem racionálně vysvětlit, kdyby k tomu ale dostal příležitost. „Usmiřovačku“ mu překazí neplánovaný pobyt na policejní stanici, a když se konečně dostane domů, narazí na prázdný byt a výzvu, aby se sbalil a odstěhoval. Tomáš se nechce vzdát bez boje, rád by Terezu obměkčil nějakým velkým romantickým gestem, jenže už nějak vyšel ze cviku. Naštěstí má kamaráda Karla, filmového fanatika, který má jednoduché řešení - proč se neinspirovat scénami ze slavných romantických filmů? Jenže Tomáš záhy pozná, že to, co stoprocentně funguje na filmové hrdinky, nemusí nutně fungovat i v šedivé realitě, zvlášť když provedení pokulhává, nebo když se do cesty připlete charismatický fotograf, který se o Terezu zajímá víc, než je zdrávo.
Jedině Tereza je romantická komedie plná trapasů a omylů, která názorně dokládá, že boj o lásku může být někdy neuvěřitelná šichta, zvlášť když vám život dává jednu facku za druhou.

Hlavní štáb

Jaroslav FUIT

režie

Foto zdroj: MFF Karlovy Vary

Jaroslav Fuit (1975) vystudoval v letech 2000 – 2004 režii na FAMU. Za svůj krátký školní film Bez-vlasy získal cenu za režii na Famufestu 2003 a cenu Silver Lion na Golden Lion Film Festival v Tchaj-peji.
Věnuje se i režii televizních seriálů (Letiště, Comeback, Přešlapy, Polda, Ordinace v růžové zahradě aj.), reklamních spotů a hudebních videoklipů. Jeho celovečerní debut Dvojka vychází z jeho školního snímku Světlu vstříc.
Filmy: Světlu vstříc, Dvojka, Jedině Tereza.

Ocenění

FamuFest, nejlepší režie
2002 – vítězství – Bez-Vlasy

Kateřina GARDNER

scénář

Text i foto: Kateřina Gardner

„Film Jedině Tereza má všechno, co by měla dobrá romantická komedie mít – originální zápletku, populární a talentované herce v hlavních rolích a jako nenaplánovatelný bonus záběry liduprázdné Prahy, protože se natáčel v době covidových omezení. Je to příběh o velké lásce, ale i o tom, jak málo stačí, abychom svého životního partnera ztratili. A ne každý má kamaráda, filmového kritika, který dostane nápad, jak všechno napravit.“

Kateřina Gardner (1972) momentálně pracuje jako scenáristka pro TV Nova, je šéf-autorkou seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Filmové a televizní tvorbě se věnuje posledních osm let a za tu dobu se podílela na celé řadě projektů: mj. seriál Drazí sousedé pro Constantine Film, nebo minisérie v angličtině Dive In pro Milk & Honey Pictures.
Cestu ke scenáristice si Kateřina našla netradičně přes propagaci práce jiných tvůrců. Původně totiž vystudovala VŠE v Praze a patnáct let pak pracovala v oblasti filmu, televize a divadla jako marketingová manažerka.

Pavel NOVÁK

scénář

Text i foto: Pavel Novák

„Většina z nás vyrostla na pohádkách, takže nějak podvědomě toužíme zabít draka, dostat princeznu a žít s ní šťastně až do smrti. Většinou to sice nevychází, protože šťastné doživotí je nakonec mnohem těžší než souboj s devítihlavou saní, ale představa, že to někomu vyjde, je lákavá.“

Pavel Novák, rodák z Hradce Králové vystudoval masovou komunikaci na Karlově univerzitě v Praze. Do světa filmu pronikl nejprve jako redaktor filmového časopisu Totalfilm, posléze coby reportér televizního týdeníku Kinobox. Nakonec se vydal do prostředí kinodistribuce, kde působí dodnes.
Jako autor řady divadelních her, které napsal pro svůj kmenový amatérský divadelní spolek z Obědovic, dlouho koketoval s touhou realizovat filmový scénář, až mu osud přihrál do cesty scenáristku Kateřinu Gardner, s jejíž pomocí přivedl na svět scénář k romantické komedii Jedině Tereza (2021).

Viktor SMUTNÝ

kamera

Viktor Smutný vystudoval na FAMU Katedru kameramanské tvorby. Hned po studiích začal spolupracovat s Českou televizí. Podílel se na dokumentárních snímcích ČT, například na portrétu Jana Kaplického v dokumentu Profil (2004). Výrazněji na sebe upozornil seriálem Comeback. Pracoval také na dalších komerčních projektech, jako seriál Letiště nebo Přešlapy. Jeho tvorba zahrnuje i jiné formáty jako hudební videoklipy (Xindl X, MIG 21, Jana Kirschner, Anna K), televizní spoty nebo reklamy.

zdroj i foto: Ostrava Kamera Oko

Marek OPATRNÝ

střih

Narodil se v Praze. Absolvoval katedru střihové skladby na FAMU. Po ukončení studia se podílel na tvorbě publicistických pořadů, dokumentárních filmů a reklam. Stříhal film Malostranské humoresky, Indián a sestřička, Pusinky, Kdopak by se vlka bál nebo Normal. Podílí se na úspěšném kriminálním seriálu České televize Případy 1. oddělení, nebo seriálu pro HBO Terapie.

Ocenění, nejlepší střih

Český lev
2016 – Masaryk – vítězství

Slnko v sieti
2017 – Masaryk – vítězství

zdroj: ČSFD, foto: ČFTA

Jiří BURIAN

hudba

Jiří Burian je hudebník, producent, DJ a moderátor. Je synem písničkáře, hudebníka a spisovatele Jana Buriana a vnukem hudebního skladatele a divadelníka E. F. Buriana.
Po střední ekonomické škole Jiří Burian vystřídal několik zaměstnání, než se roku 2006 začal naplno věnovat hudbě, moderování a DJingu.
Jiří Burian, jehož satirické alter ego je Kapitán Demo, hrál v řadě kapel (např. Jatka č. 5), byl zpěvákem, textařem, skladatelem, kytaristou a frontmanem hudební formace Southpaw. Založil multimediální uměleckou skupinu Ghostmother.
Coby moderátor se Jiří Burian představil na české hudební televizi Óčko nebo v pražském Rádiu 1, kde působil také jako DJ.
Složil hudbu k řadě reklam.

zdroj i foto: Celebwiki

Vladimíra FOMÍNOVÁ

kostýmy

Vladimíra Fomínová absolvovala Vyšší odbornou školu filmovou ve Zlíně a Vysokou školu umělecko-průmyslovou v Praze. Na divadelní scéně spolupracovala například s režiséry Miroslavem Krobotem (Dejvické divadlo v Praze), Davidem Drábkem (Klicperovo divadlo v Hradci Králové); Alexandrem Minajevem (Divadlo v Celetné v Praze), Davidem Peimerem (Divadlo Na zábradlí v Praze), Thomasem Zielinskim (Nová scéna Národního divadla v Praze) a Petrem Zelenkou (v Dejvickém divadle v Praze).
V oblasti filmu a televize navrhovala Vladimíra Fomínová kostýmy mj. k filmům Ztraceni v Mnichově; Manžel na hodinu; Ten, kdo Tě miloval; Štěstí je krásná věc aj.

Ocenění

Český lev, nejlepší kostýmy
2015 – Ztraceni v Mnichově - nominace

zdroj: ČSFD, foto: ČFTA

Fotky z natáčení

Herecké obsazení

Veronika Khek Kubařová

Postava: Tereza  

Tereza je mladá, krásná a cílevědomá. Tomáše miluje. Osud jim zatím nedopřál dítě, a tak si Tereza našla náhradu v kariéře. Usilovně pracuje na svém cíli otevřít si butik. Bere to jako vyvrcholení snahy, která začala ještě v době, když si její matka Hana otevřela přidruženou výrobu a začala designovat boty. Neuvědomuje si, že Hanu to tehdy stálo manželství. A Hana teď s hrůzou sleduje, že Tereza se řítí do stejné chyby, jakou udělala tenkrát ona.

Veronika Khek Kubařová (1987) se narodila v Rakovníku. Vystudovala Pražskou konzervatoř, působila v divadle Semafor, do Městských divadel pražských vstoupila v polovině sezony a hned jednou z prvních rolí – Catherine v Důkazu – získala nominaci na Thálii.

Filmovou hereckou kariéru začala v komedii Rafťáci (2006), objevila se v televizním filmu Stříbrná vůně mrazu a televizních pohádkách 100+1 princezna nebo Škola ve mlejně. V roce 2008 vytvořila roli princezny Rozmarýny v pohádce Nejkrásnější hádanka. Úspěch znamenala role po boku Ivana Trojana v televizním snímku Juraje Herze Dívka a kouzelník, za niž získala cenu pro Televizní objev roku 2009. Mohli jsme ji vidět také ve filmech Ženy v pokušení či Ženy v běhu. Absolventka pražské konzervatoře je v současné době v angažmá v Městském divadle Mladá Boleslav, kde vytvořila například titulní roli v slavném Shakespearově dramatu Romeo a Julie.

Igor Orozovič

Postava: Tomáš

Tomáš je "rosnička" v televizi, ačkoliv se cítí být spíše vědcem, meteorologem. Sleduje, jak se mu Tereza vzdaluje, přesto že je jeho první, jedinou a životní láskou. Tomáš možná neumí překvapit, možná je trochu nudný, ale rozhodně je to muž s velkým srdcem, který Terezu miluje.

Igor Orozovič (1984) studoval dva roky muzikálové herectví na Konzervatoři Jaroslava Ježka a poté činoherní herectví na DAMU v Praze, kterou absolvoval v roce 2010. V posledním ročníku DAMU obdržel Cenu Jiřího Adamíry, kterou uděluje Nadace Život umělce. V letech 2016 a 2017 na DAMU i herectví vyučoval.
V roce 2009 prošel Igor Orozovič vítězně konkurzem na titulní roli Sofoklova Oidipa v činohře Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a získal zde zároveň stálé angažmá. V průběhu čtyř sezon ztvárnil například: Mozarta v Shafferově Amadeovi (2011 Nominace na Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent a Cena divadelního festivalu OST-RA-VAR), Faraona v muzikálu A. Lloyd Webera Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť (2012 Nominace na Cenu Thálie v kategorii Muzikál) a mnoho dalších. Od roku 2010 hrál Tybalta v ostravských Shakespearovských slavnostech a o rok později Jidáše v Evangeliu podle houslí od Pavla Helebranda.

Od roku 2013 je Igor Orozovič členem Činohry Národního divadla v Praze. Vytvořil zde mnoho rozmanitých rolí – například Švandu ve Strakonickém dudákovi J. K. Tyla, Pana Cvrčka v Čapkově Ze života hmyzu, Jiřího Traxlera v revue O. Havelky V rytmu swingu buší srdce mé (2016 Nominace na Cenu Thálie v kategorii Muzikál), Vasila Soleného v Čechovových Třech sestrách.
V roce 2009 založil s Milanem Šotkem a Jiřím Suchým z Tábora Cabaret Calembour, který rozvíjí poetiku divadel malých forem a literárních kabaretů. Ke všem představením píše hudbu a podílí se na textech.
Igor Orozovič účinkoval také v řadě filmů a televizních seriálů, například Bella Mia, Nepravděpodobná romance, Zakázané uvolnění, Laputa, Fotograf, Rapl, Polda, Případ dvou sester, Živé terče, Past.

Fotky z filmu

Nepřihlášen

Copyright © 2021 all rights reserved

Designed by Weboo s.r.o.