• Pyšná princezna

    Nejúspěšnější pohádka české kinematografie všech dob, tentokrát jako animovaný celovečerní film.
  • Home
  • Filmy
  • Pyšná princezna

Pyšná princezna

Pohádka / Animovaný
Česko, 2024, 80 min.

Potrestaná pýcha je jednou z nejkrásnějších českých pohádek Boženy Němcové. Není divu, že dle její předlohy vznikla nejúspěšnější česká veselohra všech dob: Pyšná princezna.
Tento film Bořivoje Zemana patří bezesporu do zlatého fondu české poválečné kinematografie. Pohádka bývá pravidelně reprízována a některé její části u nás zlidověly. Určitou diváckou bariéru, zejména pro nejmladší generaci, představují okolnosti související s dobou vzniku filmu a zejména jeho černobílé provedení.
Proto připravujeme animovaný remake. Atraktivní velkou pohádku pro dnešního dětského i dospělého diváka.

Hlavní štáb

Radek BERAN

scénář a režie

„Nové zpracování filmové pohádky Pyšná princezna se mi od začátku zdálo jako dobrý a odvážný nápad. Mám za sebou několik adaptací původně filmových předloh na divadelní jeviště. Přesněji řečeno na jeviště loutkového divadla. V tomto případě sice nejde o divadlo, ale o nové převyprávění hraného filmu více než šedesát let starého animovanými postavami s použitím nejmodernějších technologií.
Takové setkání látky, kterou všichni známe z dětství, nekriticky ji milujeme, je součástí našich nejosobnějších vzpomínek, s moderní, současnou, pro někoho možná neosobní 3D animací, je velkou výzvou.“

Radek Beran (1968) vystudoval DAMU obor loutkoherectví. Hned po ukončení studia v roce 1991 spolu se spolužáky založil divadelní skupinu Buchty a loutky. V tomto nezávislém divadle pracuje dodnes. Hraje loutkové divadlo pro děti i pro dospělé. Za dobu své praxe se zúčastnil jako loutkoherec i velkých divadelních projektů nebo různých filmových natáčení. Působil jako konzultant nebo externí učitel na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku a na Divadelní akademii múzických umění v Praze.

Jako herec, producent či asistent režie spolupracoval například na filmech Pinocchio, Caleidoscop, Uspavač, Hodina staroroční či Kuky se vrací nebo Malý pán.
Malý pán získal Cenu dětské poroty Berounský medvídek 2016

Ceny české filmové kritiky

2015 – nominace – Malý pán (2015) – nejlepší audiovizuální počin, výtvarný počin

David LISÝ

režie

David Lisý je zkušený režisér, animátor, storybordista - přes 20 let pracuje na animovaných filmech, seriálech a reklamách. Pro dospělé i pro děti. Má bohaté zkušenosti s režií, animací 2D, 3D i loutkovou, kreslením scénářů, psaním, dramaturgií.

Pracoval na animovaném seriálu Booba, Luke and Lucy, film Marnie´s world je film od oscarových režisérů, dále na celovečerním filmu Cesta do nemožna, Modrý Tygr, Fimfárum Rozum a štěstí, Alois Nebel – film získal Českého lva v sekci Nejlepší výtvarný počin. Dále spolupracoval na filmech True Štúr, Hurvínek a kouzelné muzeum a na seriálech TvMiniUni: Zloděj otázek a Evropské pexeso, TV seriálu a filmu pro děti s názvem Websterovi.

Martin HANSCHILD

výtvarník

Martin Hanschild (1982) vystudoval Fakultu humanitních a přírodních věd v Prešově, obor Učitelství všeobecně-vzdělávacích předmětů v aprobaci výtvarná výchova. Dva roky působil jako pedagog na střední škole scénického výtvarnictví v Bratislavě. Dále působil jako 2D grafik, kompozitor ve Studiu Mirage. Ve filmu Alois Nebel působil jako kompozitor. I nyní působí jako kompozitor, řeší výtvarné návrhy, character design, matte painting pro Incognito Studio, Eallin Motion Art, Magiclab s.r.o. i Českou televizi.

Ondřej BRZOBOHATÝ

hudba

Na základní umělecké škole v Biskupské se učil hře na housle a klavír. Konzervatoř Jaroslava Ježka absolvoval v oboru skladba, klavír a dirigování. U skladatele Milana Kymličky se soukromě učil filmové hudbě a orchestraci.

Hrál ve skupině Bůhví, se kterou vydal čtyři alba. Autorsky se podílel na deskách Sámera Issy, Dary Rolins, Hany Zagorové, Heleny Vondráčkové, Karla Gotta nebo Heleny Zeťové. Společně s textařem Petrem Uličným vytvořili patnáct písní na album Richarda Müllera nazvané 55. V Horáčkově lyrikálu Kudykam měl na starost hudební aranže a dramaturgii písní. Společně s Jiřím Hubačem a Pavlem Vrbou napsal muzikál Já, Francois Villon. Se slovenským básníkem a libretistou Ľubomírem Feldekem vytvořil muzikál Cyrano, který se hrál v divadle Radka Brzobohatého. V roce 2018 zkomponoval muzikál pro Hudební divadlo Karlín, Legenda jménem Holmes s Vojtěchem Dykem v hlavní roli. Stal se také autorem filmové hudby např. ke snímkům Anděl Páně 2, Osmy, Strach v hlavní roli či seriálu Labyrint.

Ondřej BROUSEK

hudba

Po studiu na hudebně-dramatickém oboru Konzervatoře v Praze začal působit v Divadle Na Fidlovačce jako herec, zanedlouho též jako skladatel, později i režisér. Vytvořil zde desítky rolí (např. Kristian v Cyranovi z Bergeracu, Thyl Ulenspiegel, Loupežník, Andrej ve Třech sestrách aj.) Režíroval inscenace Žena v černém, Záhada či Dvojí hra.
Od roku 2013 je členem souboru Divadla na Vinohradech, kde ztvárnil řadu důležitých rolí (Andrive Frischově Andorře, Amadeus, Caligula, Peer Gynt, Revizor,Sancho Panza v Dykově Zmoudření Dona Quijota). Pro toto divadlo též aktivně komponuje (kolem 20 děl, z toho šest symfonických suit).
Je autorem hudby k pěti původním muzikálům: Carmen (2003), Kniha džungle (2007), Adéla ještě nevečeřela (2008), Marilyn-překrásné děcko (2013) a Nevěsta (2013). Na posledních čtyřech muzikálech spolupracoval s Radkem Balašem. Jeho scénická hudba čítá kolem osmdesáti kompozic psaných pro pražské i regionální české divadelní scény.
Věnuje se též klasické tvorbě, napsal dvě symfonie, balet Kytice, Golden Age Rhapsody - skladbu pro symfonický orchestr a bigband, symfonické básně a svity a spolupracuje s předními interprety a dirigenty (Jan Kučera, Epoque kvartet, SOČR, FOK, Janáčkova Filharmonie Ostrava, Filharmonie Hradec Králové, Karlovarský Symfonický Orchestr, Martinů Voices, Radek Baborák, Pavel Šporcl, Miroslav Sekera, Adam Plachetka, Vladimír Válek, Tomáš Netopil, Marko Ivanovič, Tomáš Brauner a další).
Neméně podstatnou roli v Ondřejově hudebním životě hraje aranžování a instrumentace. Jeho nová aranžmá zazněla v muzikálech Malované na skle, Divotvorný hrnec, Funny Girl, Song pro dva, My Fair Lady nebo Legenda jménem Holmes.
Úzce spolupracuje s O. G. Brzobohatým nebo též s B-Side Bandem a Vojtěchem Dykem.
Od r.1999 je členem kapely Monkey Business, která má za sebou deset alb. Kapela si drží renomé od samého počátku, mnoho ocenění je toho důkazem.

Nepřihlášen

Copyright © 2021 all rights reserved

Designed by Weboo s.r.o.