• Ve vývoji

PAN THEODOR MUNDSTOCK

drama

režie: Martin Šulík
scénář: 
Ivan Arsenjev, Martin Šulík

Pan Theodor Mundstock laskavý muž, zvyklý žít svůj malý život, je protektorátní Žid. Nemůže pracovat v obchodě s provazy, nesmí se procházet v parku, musí nosit žlutou hvězdu. Zametá ulice, uklízí byty po odvlečených Židech, roznáší předvolání k odsunu. Krátké okamžiky štěstí zažívá jen ve vzpomínkách nebo s dávnými přáteli Šternovými a jejich vnímavým synem Šimonem.

Přesto se snaží najít východisko z beznadějné situace. V často naivních představách se vrací do minulosti a bilancuje promarněný život starého mládence. Pronásleduje ho přitom jeho alter ego, tajemný stín Mon, který mu za probdělých nocí s neurvalou pravdivostí bere falešné iluze o všem co bylo a bude. Přesto si pan Mundstock uvědomuje, že se musí proti nelidským okolnostem vzbouřit. Jen tak zůstane sám sebou.

Odmítne roznášet ostatním předvolání k odsunu a je smířený s tím, že teď je na řadě on. V tu chvíli však dostává dopis od Šternů, odjíždějících v transportu. Žádají ho, aby se postaral o Šimona, který tu zatím zůstává.
Pan Mundstock zprvu klesá pod těžkým úkolem, ale pak začne hledat cestu, jak chlapce zachránit. Možností je ale málo....

Jedná se o adaptaci celosvětově oceňované knihy spisovatele Ladislava Fukse.
Nepřihlášen

Copyright © 2021 all rights reserved

Designed by Weboo s.r.o.