Skip to main content

The Serpent Gift

Výpravné pokračování úspěšné dánské fantasy pohádky.

The Serpent Gift

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný
Dánsko , 2019, 103 min.
(koprodukce)

V napůl reálném a napůl fantastickém světě draků, mořských hadů a čarodějnic se setkáváme s postavou Diny a její rodiny, kteří se vydají na svou životní pouť. V příběhu se dále objevuje antagonická postava mocichtivého dračího krále Drakana, který dobývá svět a zastrašuje obyvatele poloostrova Skay Sagis. "Příběh nás zavede na dobrodružnou cestu do středověkého světa fantazie. Je to napůl skutečný a napůl fantastický mytologický svět s prvky Tolkienovských draků, mořských hadů, čarodějnic, čarodějů, tyranie a vražd..."

Hlavní štáb

Ask HASSELBACH

režie

„Miluji představivost a magično, takže mi přišlo jako přirozený krok, vyzkoušet tak skvělý dobrodružný film jako je The Serpent Gift. Doufám, že budu moci přispět k posílení žánru pohádky a fantasy a mladé dívky bude inspirovat postava hlavní hrdinky.“

Ask Hasselbalch (1979) je dánský scenárista a režisér. Absolvoval mediální studia na Dánské královské akademii umění a režii na alternativní filmové škole Super 16. Studoval též na European Film College. Natočil řadu krátkých snímků, reklam a videoklipů. V celovečerním formátu debutoval dobrodružným filmem Antboy (Antboy, 2013), jehož příběh dále rozvinul snímkem Antboy: Pomsta rudé fúrie (Antboy: Den Røde Furies hævn, 2014) a v roce 2016 trilogii završil snímek Ant Boy 3. Všechny tři filmy byly oceněny Dánskou filmovou akademií cenou Robert Award, v kategorii Nejlepší dětský a mládežnický film. Dánský Robert Award je ekvivalent amerických Oskarů. Tato trilogie byla prodána do více jak 80 zemí světa.
V roce 2017 začal Ask Hasselbach režírovat celovečerní film The Serpent Gift (The Shamer’s Daughter II) podle úspěšného a v Dánsku velmi populárního románu Lene Kaaberbøl. Premiéru měl film v roce 2019.

Gunnar A.K. JÄRVSTAD

scénář

Gunnar A.K. Järvstad (1981) je švédský scénárista. Debutoval filmem Trädgårdsgatan / Garden Lane (2017). Scénář byl v roce 2018 nominován na Guldbaggen (Swedish Academy Award).
Gunnarsův druhý celovečerní film, pokračování dánského fantasy hitu „The Serpent Gift“, který měl premiéru začátkem roku 2019 získal ocenění Nejlepší dětský film na dánské filmové ceně SVEND. Scénář, který Gunnar napsal, byl v roce 2020 nominován na cenu Robert Award.
V roce 2020 se Gunnar spoluautorsky podílel na scénáři k filmu „Orca“ s herečkou, spisovatelkou a režisérkou Josephine Bornebuschovou a byl opět nominován na Guldbaggen (Swedish Academy Award).
V současné době je Gunnar tvůrcem a hlavním spisovatelem kriminální dramatické série, která je ve vývoji s Warner.
Gunnar je také autorem scénáře k filmu The Shamer´s Daughter 3: The Shamer´s War.
Je autorem nebo spoluautorem scénáře řady seriálů. Na mnohých projektech se podílí i jako režisér nebo lokační manažer.

Kicki ILANDER

kostýmy

Kicki Ilander (1957) je švédská scénografka a návrhářka oděvů.

Ocenění, nejlepší kostýmy

Guldbaggen (Swedish Academy Award)
2007 - Arn – vítězství (Nejlepší ve svém oboru)
2013 – Valčík pro Monicu – vítězství
2014 – Tjuvarnas jul: Trollkarlens dotter – nominace
2016 – Vážná hra - vítězství
2017 – Borg/McEnroe - nominace
2020 - Nelly Rapp – Monsteragent - vítězství

Robert Awards (Danish Film Awards)
2016 - Dcera čarodějky - vítězství

Jeppe KAAS

hudba

Jeppe Kaas (1966) je dánský hudební skladatel. Hudbu skládá nejen k celovečerním filmům, ale také k TV seriálům nebo dokumentárnímu filmu.

Ocenění, nejlepší hudba

Robert Awards (Danish Film Awards)
2000 – Kærlighed ved første hik – nominace
2001 – Blikající světla - nominace
2007 – Čistá srdce – vítězství
2008 – Karlin svět - nominace
2009 – Uchazeč - vítězství
2012 – Dirch - vítězství
2016 – Dcera čarodějky - vítězství
2020 – The Serpent Gift - nominace
2021 – Rytíři spravedlnosti – vítězství

Geoffrey J. HANCOCK

vizuální efekty

G.J. Hancock je známý díky filmům Atlas mraků (2012), Výměna (2008), Stmívání (2008), Noc v muzeu (2006) nebo Já, robot (2004).
Za film The Serpent Gift byl nominován na cenu Robert Awards (Danish Film Awards).

Herecké obsazení

Rebecca Emilie Sattrup

Postava: Dina

Dinina matka, Melussina, má zvláštní schopnost – když se lidem podívá do očí, nemohou lhát. Když je potřeba objasnit zločin, je povolána.

Dina zdědila schopnosti své matky, ale nemůže se s tím ztotožnit. Chápe ovšem, že to je důležitý dar, se kterým musí jednat s úctou a velkou odpovědností. Její bratr Davin a sestra Melli tento dar nezdědili. Při setkání se svým otcem Sezuanem se dozví, že zdědila i jeho dar. Jeho schopností je vytvářet iluze a na okamžik se stát neviditelným, nebo spíše vytvářet iluzi, že tam není. Dina žila se svou matkou, která utekla ze Sezuanu, když očekávala Dinu, protože Sezuanova matka měla s Dinou své vlastní plány.

Rebecca Emilie Sattrup (2001)

Narodila se v Kodani. Pochází z rodiny architektů Naomi a Petera Andrease Sattrupa. Proslavila se rolí Diny ve dvou literárních adaptacích Dcera čarodějky (2015) a Dcera čarodějky: Hadí dar (The Serpent Gift, 2019). V době castingu do první části (Dcera čarodějky) jí bylo pouhých 12 let a dokázala zvítězit proti 5 000 uchazečkám. Během natáčení navštěvovala 7. ročník Bernadotteskolen (soukromá škola s mezinárodním zaměřením) a musela podstoupit speciální zkoušku, zda zvládne náročné natáčení. V současné době navštěvuje gymnázium Aurehøj.

Søren Malling

Postava: Mistr zbraně

Mistr zbraně byl loajálním vojákem bývalého krále a byl také loajální vůči Drakanovi. Dokud nezjistil, kým Drakan ve skutečnosti je a o co se snaží. Mistr zbraně pracuje v odboji, aby se pokusil zastavit Drakanovu vládu.
Søren Malling (1964)

Narodil se v Kjellerup, v Dánsku.  V roce 1992 vystudoval Odense Theatre a od té doby vystupoval v mnoha divadelních hrách v Kodani, v různých filmech a televizních tvorbách. Jeho neobvyklá umělecká všestrannost je vidět ve všech oblastech jeho práce včetně komedií Blå mænd (2008), Sorte kugler (2009), Winnie og Karina – The Movie (2009), Julefrokosten (2009), Alle for én (2011) a televizních seriálech jako Ørnen: En krimi-odyssé (2005), Vražda (2007), Blekingegade (2009), populárním seriálu Borgen (2010), kde si zahrál šéfredaktora, Friise. Mohli jsme jej spatřit v historickém dramatu Nikolaje Arcela Královská aféra (2012).

V poslední době hrál ve filmu Cesta válečníka (2018), Falešně (2019) a samozřejmě v The Serpent Gift (2019).

Søren Malling je skvělý dánský herec, s pozoruhodnou kariérou.

Vyjádření režiséra k filmu

Když mi producentka Eva Juel Hammerich nabídla, že budu režírovat The Serpent Gift, nepřekvapilo mě to, protože mé srdce bije pro magično ve filmovém příběhu, obzvláště se silnými charaktery postav. Je jasné, že úžasný a neuvěřitelný nadpřirozený vjem je něco, co známe z žánru fantasy, ale jako každý jiný film musí mít příběhy něco srdečného, aby se vyhnuly pouhé snaze kopírovat filmy jako Trilogie Pán prstenů nebo série Hra o trůny. Svět našeho filmu je jedinečný a svůj. Moje vizuální představa filmu The Serpent Gift se liší od toho, co očekáváte od dánského filmu.
Inspirovali jsme se mexickými režiséry Alfonsem Cuarónem a Guillermem del Torem, kteří při vytváření vizuálně silných filmů používají velkou barevnou paletu. Rovněž se těším na úzkou spolupráci s mým kameramanem Nielsem Reedtzem Johansenem, abychom sjednotili náš pohled na film.

Nejinspirativnější věcí pro pokračování tohoto příběhu je, že se budu vizuálně ubírat úplně jiným směrem. „Žlutý podzim“ je naší kulisou. Natočíme temnější film a tím ještě více vzrušující vizualizaci, která odpovídá novému Dininu dobrodružství. I když změním vizualizaci filmu, nezměním již zavedené a známé postavy - zejména protagonistku Dinu a její silnou osobnost, která zůstane nedotčena. Je srdcem příběhu. Vizuální styl propojí publikum s Dininou myslí a srdcem, budeme jí vizuálně i emocionálně blíže.
Je důležité ztotožnit osobní úhel pohledu a silný rukopis Gunnara Järvstada. Kombinace s mým smyslem pro filmové vyprávění to zajistí. Přitahuje mě pracovat na vztahu Diny se svým otcem a vytvořit z toho osobní film o přijetí toho, kdo jste a odkud pocházíte. Je důležité, abychom v tomto filmu prožili Dininu vnitřní cestu jasně, od dítěte k mladé ženě.

Postava Diny je plná emocí a také intimity, kterou chci více prozkoumat. Klíč k tomu spočívá především v niterním životě Diny, jejích pocitech z otce, kterého nikdy neznala a jejím strachu z neznáma v podobě hada, který se objeví ve snech Diny a nakonec také ve fyzické konfrontaci. The Serpent Gift je tedy kromě dobrodružství také příběhem dospívání s konfliktem a napětím mezi Dinou a jejím otcem.
Mým cílem je vytvořit film, který má základ na již objeveném světě, ale nezávisle na minulosti, aby si jej mohli užít jak noví, tak stálí fanoušci. The Serpent Gift bude dynamický, dojemný a vizuálně přesahující film. Ale také je to film, který se ještě více přibližuje postavě Diny, a to je pro mě nejdůležitější.
Moje ambice je vést žánr fantasy zábavnou a inovativní cestou, stejně jako být věrný úžasnému světu Lene Kaaberbøl. (pozn.: Lene Kaaberbøl je dánská spisovatelka, která píše fantasy pro děti a krimi pro dospělé. Její knihy se staly předlohou pro filmové zpracování).